Mete Akcaoğlu

Doç. Dr. Mete Akcaoğlu

Eğitimci & Araştırmacı

Eğitimi ve öğretime olan ilgisi lise yıllarında başlayan Dr. Akcaoğlu, 1999 yılında Kastamonu Göl Anadolu Öğretmen Lisesini bitirdikten sonra 1999-2003 yıllarında Boğaziçi Üniversitesi'nde lisans eğitimini İngilizce Öğretmenliği üzerine tamamladı. Mezun olduktan sonra 1.5 yıl Fevziye Mektepleri Ayazağa Işık İlköğretim okulunda ingilizce öğretmenliği, ve askerlik sonrasında Atılım Üniversitesi'nde 2008 yılına kadar hazırlık okulunda okutmanlık yaptı. Yine aynı dönemde Ortadoğu Teknik Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden yüksek lisans eğitimini tamamladı. Yüksek lisans sonrası 2008-2013 yılları arasında Michigan Eyalet Üniversitesinin Eğitim Psikolojisi ve Eğitim Teknolojisi bölümünde burslu eğitimini tamamladı.

Doktora sonrası 2013-2014 öğretim yılında West Virgina Üniversitesi'nde, sonrasında da, 2014 yılından beri, Georgia Southern Ünivertsitesi'nde akademisyen olarak görevini sürdürdü. Lisans yıllarından bu yana eğitimide teknoloji kullanımı konularıyla olan ilgisini 2008 yılından bu yana akademik yayınlar üretmek ve dersler vermek suretiyle devam ettiriyor.

Öne çıkan ilgi alanları dijital oyun tasarımının eğitim ve öğretimde kullanımı, problem çözme, online eğitim, ve genel olarak teknolojinin eğitime entegrasyonu.