Selçuk Doğan

Yard. Doç. Dr. Selçuk Doğan

Eğitimci & Araştırmacı

Dr. Öğretim Üyesi Selçuk Doğan, İstanbul Çapa Fen Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde eğitim derecelerini kazandıktan sonra 2013-2017 yıllarında University of Florida’da Eğitim Programları ve Öğretmen Eğitimi’nde ana dal, Araştırma ve Değerlendirme Yöntemleri’nde ise yan dal derecelerini alarak doktorasını tamamladı.

2017-2019 yıllarında Center for Online Innovation and Production’da STEM alanında tamamen çevrim içi dersler hazırladı ve bu derslerin ikisi “En İyi Tasarım” ve ”En İnovatif Ders Tasarımı” ödüllerini aldı. 2019’dan beri Georgia Southern University’de akademik kariyerine, öğretmenlere çevrim içi yüksek lisans dersleri vermektedir. ve Program Geliştirme, Öğretim Yöntem ve Teknikleri ve Ölçme Değerlendirme dersleri tasarla devam etmektedir.

Dr. Doğan, Understanding by Design (UbD) ve Curriculum Mapping alanında hem akademik hem de uygulamalı çalışmalar yapan ilk Türk eğitimcilerdendir. 2011-2020 yılları arasında 500’e yakın öğretmene ders ve ünite planı geliştirme konusunda eğitimler verdi. Güncel olarak Tübitak tarafından desteklenen Tasarımcı Öğretmen Projesi’nde görev almaktadır.